УВАГА: МЕТЕОЧУТЛИВІСТЬ!





УВАГА – МЕТЕОЧУТЛИВІСТЬ!
За твердженнями медиків, до неї схильно близько 20% здорових і більше 70% хворих людей, що страждають певними хронічними захворюваннями. Залежність самопочуття від погоди та інших природних катаклізмів помітили ще стародавні лікарі, проте вивчати цю проблему медики почали набагато пізніше.
Медики та дослідники проблеми визначають метеочутливість як хворобливу реакцію організму на зміну погодних умов та інших факторів зовнішнього середовища. Це може бути дощ або сніг, наближення циклону або антициклону, магнітні бурі, спалахи на сонці і багато іншого.
При цьому наш організм реагує не стільки на саму погоду, скільки на її різку зміну, а нездужання, пов'язані з цим, зазвичай починаються за 1-2 дні до змін і можуть тривати ще протягом 3-4-х діб. Все залежить від самої людини, її віку, комплекції, перенесених травм, наявності хронічних захворювань і навіть темпераменту.

Метеочутливість: симптоми
Симптоми тут можуть бути самі різні. Ви можете відчувати легке нездужання, втому, втрату апетиту. До цього часто додаються болі в суглобах, запаморочення, мігрень, скачки артеріального тиску, серцебиття, ознаки загострення хронічних захворювань. У більш важких випадках, наприклад, при хворобах серця, зміна погоди або спалахи на сонці можуть і зовсім привести до інфаркту чи інсульту.
Медикам добре відомо, що в такі дні найчастіше надходять виклики в пункт швидкої допомоги, збільшується число аварій на дорогах, загострюються неврози та інші психічні недуги.
Залежно від важкості реакції організму на зміни погоди розрізняють три ступені метеочутливості.
Власне метеочутливість - це перший ступінь недуги, яка характеризується невеликим погіршенням самопочуття, не підтверджене аналізами та іншими дослідженнями.
Другий ступінь визначається, як метеозалежність. У таких людей виявляються зміни артеріального тиску, порушення ритму серця, помітне на кардіограмі, і тому подібні симптоми метеочутливості.
Найважчий, третій ступінь носить назву метеопатії, яка поділяється на 5 типів.
Мозковий тип. Симптоми метеочутливості в цьому випадку виражаються переважно в головних болях і запамороченні, шумі в голові і т.п.
Астеноневротичний тип характеризується зміною артеріального тиску, порушенням сну, дратівливістю, підвищеною збудливістю.
Про серцевий тип кажуть, коли з'являються болі в серці, порушення дихання.
         Часто при комплексному прояві серцевих і нервових розладів діагностується метеопатія змішаного типу.
Останній тип - невизначений. У цьому випадку хворі не можуть точно описати свій стан. Вони відчувають болі в суглобах, кістках, м'язах, загальне нездужання, слабкість, неуважність.

Метеочутливість: причини
Чому ж деякі люди настільки схильні до того, щоб відчувати вплив погоди і атмосферних коливань?
Людина - частина природи, нам це добре відомо, але мало хто замислюється про те, що це означає. Справа в тому, що зовнішнє середовище це не тільки «ясно - похмуро», це ще й вологість, тиск, магнітні й електричні поля і багато іншого. І все це, разом і окремо ніколи не перебуває в стані стабільності. Кожен чинник постійно змінюється, впливаючи при цьому на кожну клітину нашого тіла.
За тисячі років еволюції людське тіло навчилося пристосовуватися до цього впливу, щоб вціліти і нормально розвиватися. Так, у здорових людей при коливаннях атмосферних чинників навіть змінюється метаболізм: організм виділяє потрібну кількість гормонів, трохи змінюється склад крові і т.п. Все це робиться для того, щоб адаптуватися до змін, що насуваються.
У людини з нестачею таких адаптаційних можливостей цей механізм порушений, і вона не може адекватно підготуватися до «бурі». Організм реагує, але сам же не витримує навантаження і не може правильно регулювати всі процеси.
Звідки виникає метеочутливість? Тут, здається все логічно: перенесені хвороби, хронічні захворювання, травми голови та інших частин тіла, старі шрами і рубці - все це не проходить безслідно. Все це порушує роботу організму, внаслідок чого ми й отримуємо неадекватну реакцію.
Яким же чином якісь невидимі чинники можуть так діяти на наш організм? Візьмемо для прикладу електромагнітні коливання.
Після горезвісних спалахів на сонці в космос викидається велика кількість заряджених частинок, що рухаються з величезною швидкістю і через кілька днів досягають нашої планети. Потрапивши в магнітне поле Землі, вони викликають його збурення, в результаті чого може давати збої у роботі електроніка, зв'язок та інші пристрої.
Те ж саме відбувається і з нашим організмом. Підвищені електромагнітні коливання впливають на закінчення нервових клітин, які сигналізують про вторгнення нерівній системі, звідти надходить наказ активізувати виділення гормонів. Гормони провокують наступні реакції: зміни метаболізму, ходу обмінних процесів, вироблення ферментів і т.д.
Загалом, ви уявляєте, що відбувається всередині вашого тіла. А тепер згадайте всі хвороби, які послаблювали ваш імунітет, переломи і удари, інші фактори. Саме з хворих органів і систем все і починається, саме вони схильні зреагувати на несподіваний новий «удар».
Але несприятливі фактори впливають не тільки на фізичний, але і  на психічний стан людини. У медиків існує навіть такий діагноз: метеоневроз. До цієї недуги схильні люди з певним видом темпераменту, в основному налаштовані песимістично, що часто страждають від стресів і депресій. Простіше кажучи, нервові і легкозбудливі натури.
Стан такого неврозу у них може викликати навіть не сама магнітна буря чи зміна погоди, а просто згадка у вечірньому прогнозі про їх наближення. Це досить важкий випадок, тому що дослідження зазвичай не виявляють зміни в стані таких хворих, проте вони реально погано себе почувають і страждають нітрохи не менше за інших.

Метеочутливість: лікування
Якщо ви в принципі здорові, але перед зміною погоди відчуваєте себе не зовсім добре, то вам допоможуть стандартні поради. Візьміть за правило щодня бувати на свіжому повітрі, нехай це будуть хоча б півгодинні прогулянки перед сном або піший похід на роботу.
Так само намагайтеся знаходити час для занять спортом і загартовування. Під час магнітних бур та інших несприятливих явищ при появі перших симптомів намагайтеся більше відпочивати, вести розмірений, спокійний спосіб життя.
Так само рекомендується відмовити відмовитися про важкої їжі і рясної їжі. Краще їсти потроху, вибираючи рослинні та молочні продукти.
Лікування метеочутливості при більш важких проявах обов'язково потрібно обговорити з лікарем. Вам, звичайно, підійдуть і стандартні правила, але швидше в якості заходів профілактики. Лікар може призначити вам додаткові процедури (електрофорез, масажі, лікувальні душі), порекомендувати особливу дієту, збільшити дозування ваших звичайних ліків в несприятливий період.
На закінчення хочеться звернути вашу увагу на один момент. Якщо ви раніше ніколи не вважали себе залежним людиною і у вас не спостерігалися симптоми метеочутливості, але раптом ви відчули щось подібне, зверніть на це увагу. Це означає, що ваш організм подає вам сигнал про неполадки, можливо – починається хвороба. Найкраще пройти обстеження і виявити її на ранніх стадіях. 


Коментарі

Популярні публікації