Нейтралізувати КОТа!

ЯК ПОКРАЩИТИ СТАН ЗДОРОВ'Я В ПЕРІОДИ З НЕСПРИЯТЛИВИМИ МЕТЕОУМОВАМИ




Причини зростання метеочутливості людини у наш час
Проблема впливу зміни погоди на людину тісно пов'язана із  закономірністю процесів, що відбуваються в природі - їх періодичністю.  Біоритми - важлива ланка  механізму біологічної адаптації. Біологічні ритми - це циклічні коливання інтенсивності і характеру біологічних процесів і явищ, що періодично повторюються.
Актуальність вивчення погодних чинників у наш час обумовлена тим, що наслідки прискорення технічного прогресу, загострення соціальних процесів значно підвищують метеочутливість організму. Виділяють наступні причини зростання проявів метеочутливості людини в сучасному суспільстві:
1. Прискорення демографічних процесів і змін в стані здоров'я за короткий проміжок часу, пов'язане з інтенсивним суспільно-політичним, соціально-економічним життям, науково-технічним прогресом, урбанізацією привело до того, що в розвинених країнах склався новий тип патології:
- визначилися захворювання, що мають високий рівень поширеності і є однією з головних причин смертностіце хвороби серцево-судинної системи;
- виділилася група захворювань, що рідко зустрічалися раніше: хвороби ендокринної системи, розлади травлення, порушення обміну речовин і імунітету, алергії, а також вроджені аномалії, деякі хвороби рідкісні крові і ін.
- змінився характер перебігу звичних захворювань, особливо хронічного типу патологій, з'явилися форми, що важко діагностувалися, стерті, атипові;
- намітилося збільшення множинної патології (поєднання різного роду хвороб у однієї особи, відхилення їх характеру від фізіологічних норм);
- відбулося прискорення фізичного розвитку підростаючого покоління (акселерація), збільшуються дисгармонії фізичного розвитку.
2. Зміни способу життя, неправильне харчування, малорухливість привели до збільшення частки осіб з надмірною масою тіла, що також позначилося на здоров'ї населення.
3. Відбулося різке збільшення частки міського населення. В даний час відсоток міського населення у розвинених країнах складає не менше 70%.
Характерними особливостями сучасного життя є  підвищення темпу праці, його виразно виражений емоційний характер, зменшення частки фізичної праці в результаті автоматизації виробництва, зниження рухової активності;
4. Збільшилася кількість нервово-психічних розладів.
Ускладнення емоційного життя сучасної людини часто приводить до патологічних результатів, особливо у разі неправильної реакції на стрес.
5. Відбулося збільшення тривалості життя населення. У людей похилого віку метропатії чіткіше і множин ніше виражені.
6. Зріс рівень забруднення атмосфери. Несприятливі погодні умови сприяють зростанню рівня забруднення повітря викидами підприємств і автотранспорту.

Коментарі

Популярні публікації